Поділитися

Годинник

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар

«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Слушать онлайн радио

Орфографія

Система Orphus

Пошук

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 61

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 26.02.2018, 04:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Чернігівський професійний ліцей деревообробної промисловості
Головна | Реєстрація | Вхід
Допомога учням


Головна » 2016 » Грудень » 20 » Ділові папери
20:05
Ділові папери

Автобіографія

Автобіографія — це опис свого життя.

Цей документ характеризується незначним рівнем стандартизації. Головні вимоги під час його написання — вичерпність потрібних відомостей і лаконізм викладу. В автобіографіях обов'язково зазначаються:

 • Назва документа.
 • Прізвище, ім'я, по батькові.
 • Дата народження.
 • Місце народження (місто, село, селище, район, область, країна).
 • Відомості про навчання (повне найменування всіх навчальних закладів, у яких довелося вчитися).
 • Відомості про трудову діяльність (стисло, в хронологічній послідовності назви місць роботи й посад).
 • Відомості про громадську роботу (всі її види).
 • Стислі відомості про склад сім'ї (батько, мати, чоловік, дружина, діти).
 • Дата написання й підпис автора.

Заголовок ("Автобіографія") пишеться посередині рядка, трохи нижче за верхнє поле. Кожне нове повідомлення слід починати з абзацу. Дата написання ставиться ліворуч під текстом, підпис автора—праворуч. Автобіографія має дві форми: автобіографія — розповідь з елементами опису й характеристикою згадуваних у ній людей і автобіографія — документ з точним поданням фактів.

Автобіографія — обов'язковий документ особової справи.

Зразок автобіографії:

Автобіографія

Я, Шевченко Василь Павлович, народився 3 листопада 1970 року в м. Києві.

У1977 році пішов у перший клас середньої школи № 185 м. Києва. Після закінчення 9 класів у 1985 році вступив до Технічного ліцею м. Києва, який закінчив із золотою медаллю.

У 1987 році вступив на фізико-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час навчання в університеті був старостою групи.

У 1992 році закінчив повний курс згаданого університету за спеціальністю "Математика та інформатика". Після закінчення університету присвоєно кваліфікацію вчителя математики та інформатики. З вересня 1992 року працюю вчителем у середній школі № 199 м. Києва.

Склад сім’ї:

 • дружина — Шевченко Ольга Іванівна, вчителька української мови та літератури середньої школи № 106 м. Києва;
 • дочка — Шевченко Олеся Василівна, 1989 року народження.

18 листопада 1995 р.                                                                                                                                                                                        Підпис

Автобіографія зразок студента

Автобіографія

Я, Прокопенко Вячеслав Ігорович, народився 15 вересня 1995 у м. Києві.

З 2002 по 2012 р. навчався в загальноосвітній школі № 54 м. Києва, 11 класів якої закінчив з відзнакою.

З 2012 р – студент юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, на 3 курсі якого я зараз навчаюся.

Неодружений.

Склад сім’ї:

Батько – Прокопенко Ігор Миколайович, військовослужбовець;

Мати – Прокопенко Ольга Сергіївна, домогосподарка.

Паспортні дані: ЕА 987456, виданий Київським МВ УМВС 30 вересня 2011 року, реєстрація за адресою: Київська обл., м. Київ, вул. Шевченка, 19 кв. 4

Проживаю в даний час: м. Київ, вул. Шевченка, 19 кв. 4

Тел. (097) 099-00-99, (067) 409-22-22

Е-mail: prokopenko@gmail.com

21 вересня 2015                                                                                                                                                           Підпис

Заява

Заява — це офіційне повідомлення в усній або письмовій формі, в якому викладається певне прохання.

За місцем виникнення розрізняють заяви внутрішні й зовнішні, які бувають від організацій, установ (службові) та особисті. У зовнішній особистій заяві обов'язково зазначається повна домашня адреса, а в службовій — повна поштова та юридична адреса установи, підприємства. У внутрішній заяві не є обов'язковими викладені вище вимоги.

У заяві реквізити рекомендується розташовувати в такій послідовності:

 • Праворуч вказується назва організації чи установи, куди подається заява.
 • Нижче у стовпчик — назва професії, місце роботи, прізвище, ім'я, по батькові, адреса того, хто подає заяву (якщо заява адресується до тієї організації, де працює автор, не треба зазначати домашню адресу, а достатньо назвати посаду й місце роботи чи структурний підрозділ).
 • Ще нижче посередині рядка пишеться слово "заява" з великої літери й не ставиться крапка.
 • З великої літери й з абзацу починається текст заяви, де чітко викладається прохання з коротким його обґрунтуванням.
 • Після тексту заяви ліворуч вміщується дата, а праворуч — підпис особи, яка писала заяву.

У складній заяві також подаються відомості про те, які саме документи додані до заяви на підтвердження правомірності виставленого в ній прохання (документи перелічуються після основного тексту перед підписом).

Заява пишеться від руки в одному примірнику.

       Резюме

Резюме – це документ, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні успіхи й досягнення особи, яка його складає.

Як скласти гарне резюме

Саме по собі резюме, навіть найгарніше, нікому роботи не дасть. Але воно дає вам шанс виділитися в потоці інформації, що попадає в компанію або в кадрове агентство. Добре складене резюме збільшує ваші шанси зацікавити роботодавця своєю кандидатурою й одержати запрошення на особисту співбесіду.

Єдиного стандарту для складання резюме (або CV - від латинського "Curriculum Vitae", "шлях життя") у світовій і вітчизняній практиці не існує. Найбільш звичним для кадровиків є коротке (на 1-2 сторінки) резюме, складене за хронологічним принципом.

Гарні, конкретні резюме можуть відрізнятися одне від одного деталями своєї побудови. Але є кілька головних вимог, виконуючи які ви робите своє резюме більш ефективним. До них можуть бути віднесені:

Цілеспрямованість. Добре, якщо з резюме легко зрозуміти, на яку роботу ви претендуєте і чому вас можуть розглядати як гідного кандидата для цієї роботи. Для цього рекомендую вводити в резюме роздягнув "Мета", а при описі досвіду роботи конкретно показувати ваші функції і досягнення.

Зручність сприйняття резюме. У людини, що переглядає пачку резюме, для первинного ознайомлення з кожним з них звичайно є 1-2 хвилини. Після цього резюме буде або відібрано для більш детального вивчення і можливої роботи з вами як з кандидатом, або відправлено в базу даних (у кращому випадку), або викинуто.

Для зручності сприйняття резюме повинне бути добре структурованим, досить крупно і красиво видрукуваним, а також не містити другорядних даних і дрібниць (наприклад, про батьків, віросповідання і т. д.).

Культура складання й оформлення. Граматичні помилки, суржик, помилки, рукописне оформлення й інші подібні вади не роблять честі авторові резюме. За інших рівних умов у першу чергу зацікавляться тим кандидатом, чиє резюме культурно оформлено.

Невдалі резюме звичайно є результатом недотримання зазначених вище основних вимог. Приведемо кілька типових помилок:

Зайво об'ємне резюме. Якщо ви представляєте резюме не за попередньою домовленістю, а у відповідь на оголошення про вакансії, то ідеальним обсягом є одна сторінка. Для фахівця з великим досвідом і довгим послужним списком припустимі дві сторінки. Думаю, що резюме в три-чотири сторінок може бути правильним при відправленні по попередній конкретній домовленості, або при напрямку його в агентство, що займається підбором керівників вищої ланки (Executive Search).

Рукописне резюме. Якщо ви претендуєте на одержання престижної і високооплачуваної роботи, ви зобов'язані знайти можливість красиво віддрукувати ваше резюме. Не пройшовши цього тесту, ви навряд чи будете розглядатися як серйозний кандидат. Грубою помилкою варто вважати представлення в компанію або кадрове агентство заповненого від руки бланка анкети, отриманого зовсім в іншому місці (наприклад, вирізаного з газети).

Резюме з зайвою інформацією. Що тільки не вказують у резюме. Наприклад, дворянське походження, знак зодіаку, дати народження близьких родичів, численні захоплення. І навіть ріст, вага і достоїнства фігури, при цьому претендуючи не на посаду фотомоделі, а зовсім на іншу роботу.

Резюме, що є випискою з трудової книжки. Докладно перелічуються всі підприємства і посади, навіть зведення про занесені в трудову книжку подяках. І нічого про конкретну роботу і досягнення. А саме ці зведення з резюме характеризують кваліфікацію претендента і є дуже важливими для роботодавця.

Недбало і неграмотно складені резюме. Очевидна неохайність резюме мимоволі асоціюється з діловими якостями його автора.

Склавши варіант резюме, спробуйте ввійти в роль потенційного роботодавця і подивитися на ваше резюме його очима. І, можливо, вам стане ясним, як поліпшити резюме і зробити його більш ефективним.

Приклад резюме:

 

адреса

Телефон, факс, електронна адреса

Сергій Алексєєв

Мета

Заміщення посади директора збутового відділу

Досвід роботи

1990-1994ТзОВ "Черевичок" Київ

Керівник планового відділу

Введено нову систему планування.

Збільшено обсяги продажів на 13%.

Зменшено витрати виробництва на 23%.

 

1985-1990ТзОВ "Черевичок" Київ

Заступник керівника планового відділу

Збільшено обсяги продажів на 7%.

Організовано єдину комп'ютерну мережу.

Введені в дію 4 філії підприємства.

 

1980-1984Трикотажна фабрика № 3 Київ

Старший економіст

Уведено нову систему розрахунків з торгівлею.

Поліпшено зв'язок з постачальниками.

Стажування на головному підприємстві.

 

1975-1980Трикотажна фабрика № 3 Київ

Економіст

Зростання продажів на 40%.

Три роки підряд визнавався кращим співробітником підприємства.

На відмінно закінчив курси підвищення кваліфікації.

Освіта

1971-1975 Інститут легкої промисловості Київ

Факультет: Економіка легкої промисловості.

Спеціальність: Економіст.

Захоплення

Комп'ютери, автомобілі, теніс, читання.

                                                                                                                                     

Переглядів: 66 | Додав: Kurach | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2018